Výroba liekov, liečiv a ostatných farmaceutických výrobkov je dôležitou súčasťou priemyslu, ktorý pomáha ľuďom s liečením chorôb a v boji proti iným zdravotným problémom. Lieky doslova zachraňujú životy, avšak k tomu, aby mohli plniť svoj účel a liečivé látky boli v nich aj naozaj uchované, musia byť v rámci ich skladovania a prepravy splnené dané hygienické normy. Keďže nie všetky lieky sú vo forme tabliet alebo obalené v špeciálnych kapsulách, ale naopak majú tekuté skupenstvo, o to významnejšia je ich ochrana proti znehodnoteniu ich obsahu a kontaminácií.
Nie len, že kontaminované a znehodnotené lieky môžu stratiť svoje účinné aktívne a liečivé látky, ale rovnako môžu byť aj nevhodné na užívanie, pretože po ich požití budú spôsobovať ešte väčšie zdravotné problémy, nežiadúce účinky alebo zhoršenie zdravotného stavu. Prepravné obaly počas skladovania tým pádom musia byť špeciálne prispôsobené a obzvlášť bezpečné, aby boli uchované liečivá chránené pred akýmkoľvek možným poškodením.
Hocijaké prepravné nádoby, prepravky, debničky, kontajnery a iné, ktoré sa využívajú vo Farmaceutickom priemysle Schoeller Allibert by mali byť teda schopné zabezpečiť buď vzduchotesnosť, alebo prípadne iným spôsobom uzáveru, zabraňovať tomu, aby sa dovnútra nedostali žiadne nečistoty. Pri preprave a uskladňovaní niektorých liekov, liečiv a ďalších farmaceutických výrobkov je zároveň veľmi dôležité zaistiť aj presnú teplotu, aby neprišlo k prílišnému otepleniu tých liekov, ktoré musia byť držané v chladnom prostredí. Uskladnenie liekov v priestore s nesprávnou teplotou totiž to dokáže taktiež farmaceutické výrobky poškodiť a ovplyvniť funkčnosť ich liečivých vlastností. Nebezpečenstvo hrozí znehodnotenej kvalite liekov aj pri manipulácií, a z toho dôvodu by mal prepravný obal na lieky spĺňať i ochranu pred týmto činiteľom.